20 år inom stiftelsen Viktor Rydberg Skolor

4 september, 2018

Tre lärare firas för lång och trogen tjänst!

På den stiftelsegemensamma konferensdagen i Djurholm den 4 september, då alla sex skolor samlades i den anrika aulan, uppmärksammades de tre lärare som nu jobbat inom stiftelsen i 20 år. Det var Gustav Bonds, Annette Ferronato och Lisa Dahlberg som fick gå upp på scenen och mottaga varsin smartwatch, den moderna varianten av guldklockan.
Det är så fint att se att vi inom stiftelsen skapar en kreativ atmosfär och ett bra arbetsklimat, och att våra lärare trivs och stannar hos oss, länge. Stort grattis säger vi till dessa tre, och hoppas på många fler år tillsammans!

Dela nyheten

Vi använder tredjepartscookies för vår hemsida i syfte att analysera och förbättra upplevelsen på hemsidan och lära oss mer om våra användare. Genom att använda vår webbplats godkänner du användningen av cookies på det sätt som beskrivits.

Ok